Výsledky čtenářské ankety mě velice překvapily. Trvalo mi nějakou dobu, než jsem vymyslela, jak s nimi při tvorbě plánu na příští rok naložit.

Přišla jsem totiž na to, že vás nejvíc zajímá … všechno.

Nejvíc hlasů získali poslední Přemyslovci spolu s první republikou. To je trochu rozptyl, že?

 

Druhé místo

Popularita prvních PřemyslovcůLucemburků mě příliš nepřekvapila. Ale že budou stejně žádaným tématem jako komunismus a druhá světová válka už ano.

Možná, že moderních dějin je v médiích a literatuře už tolik, že čtenáři se zájmem o historii se chtějí ponořit víc do dějin starších. Studenti v prvním ročníku na vysoké škole mi v nadpoloviční většině opakují, že nejvíce je zajímají dějiny 20. Století.

Třetí místo

Můj milovaný raný novověk, v průzkumu reprezentovaný třicetiletou válkou a českou renesancí skončil o jeden hlas na třetím místě. Jsem ráda, že o něm budu moci psát dál.

Čtvrté místo

Nepřekvapilo mě, že národní obrození nakonec skončilo předposlední, ale že bude tuto příčku okupovat spolu s husity, to je trochu s podivem. Možná už těch husitů přeci jen bylo za posledních sto let dost.

Páté místo

Osvícenství a Marie Terezie se přílišné oblibě netěší. Skončila poslední. I když Napoleonské války by si určitě nějakou pozornost zasloužily, tolik obliby to období u čtenářstva asi nemá.

Účast nebyla velká, což je hlavně moje vina. Podcenila jsem propagaci průzkumu a zveřejnila ho v nevhodnou mediálně zahlcenou předvánoční dobu. Pro své klienty dbám na správné načasování marketingových kampaní a můj vlastní milovaný web tak jako kovářova kobyla žádnou pořádnou strategii nemá… Tak to už prostě chodí.

Děkuji všem, kdo si dali práci s pár kliky, aby mi dali vědět, o čem mám psát.

A teď, jak s tím plánuji naložit.

Co vás čeká v roce 2023?

V roce 2023 ode mně očekávejte články na obecnější témata. Budu se tedy dle vašeho přání hodně věnovat středověku. Neopomenu první republiku a zabrousíme i do druhé poloviny 20. století. Budu se snažit vybírat čtenářsky zajímavé a zároveň významné momenty.

Co se produktů týká, pro malý zájem jsem se rozhodla zrušit webináře. Mám velmi pozitivní ohlasy na ebooky a samotné články, ale o živou výuku takový zájem není. Chápu to, já bych také o historii radši četla, a i cena je v takovém případě pro čtenáře příznivější. Podržím se tedy nadále toho, co umím nejlépe, budu psát.

A co reklama?

Nadále budu ve svých článcích propagovat pouze ty produkty (knihy, hry nebo místa k navštívení), které považuji za nejlepší. A nebudu vás otravovat Google reklamou. Sama to nemám ráda, natož abych si tím zaplevelila své vlastní stránky. To vám mohu slíbit.

Z produktů čekejte nové ebooky a spoustu článků. V plánu mám také emailový seriál pro ty, kdo se k němu přihlásí. Jistě jste si všimli, že to příliš neumím se sociálními sítěmi, takže pokud chcete novinky, sledujte spíše blog nebo se přihlaste k odběru emailů.

Každopádně vám přeji do roku 2023 vykročení tou správnou nohou. 

Líbil se Vám článek?

Podpořte mě malým příspěvkem

Je to jako pozvání na kafe. Bez něj se psát nedá.

Jak jinak můžete podpořit projekt?

(protože nikdo nemá ráda reklamní bannery)
0 0 hlasy
Article Rating
Odebírej
Oznámení od
guest
0 Comments
Zpětná vazba v textu
Zobraz všechny komentáře